Co vše a ještě více jsme na Podzimní chaloupce zažili

IMG_2887

O podzimních prázdninách proběhla na Kvildě Podzimní chaloupka. Vzhledem k termínu 27. – 30. 10. 2018 se zcela nabízelo zaměřit téma chaloupky na oslavy 100. výročí založení naší republiky, které by nás jistě prodlouženým víkendem provázely.

     Nebyla by to ovšem správná salesiánská chaloupka, kdybychom to nepojali trochu jinak – zábavně a netradičně. Pokoušeli jsme se proto po celou dobu přijít na to, co všechno můžeme zažít stokrát: 100 kliků, 100 slov, 100 slonů, 100 piškotů, 100 jazyků, 100 zvířat, 100 koulí, 100 okruhů, 100 centimetrů, 100 mililitrů, 100 gramů, 100 vteřin.  Tím vším se nám nenápadně táhla tenká linka připomínky významného výročí. Rozluštili jsme šifrovanou zprávu ve slovenštině, složili jsme veselou skládačku z nosů, očí, úst a jmen všech našich dosavadních prezidentů, symbolicky jsme nesli 1,5 metrové lípu k pramenům Vltavy a zpět. Od všech těchto našich radovánek nás neodradilo ani mírně extrémní počasí, kdy při našem příjezdu bylo podzimní sychravo, v neděli jsme zažili zimní pohádku s 10 centimetry sněhu a teplotami pod bodem mrazu a v úterý  nás čekalo „jarní“ oteplení s vichřicí.

      Celá chaloupka vyvrcholila neformálním ceremoniálem zasazení 4 metrové lípy z projektu Stromy svobody, kterou jsme s sebou v našem střediskovém Fordu přivezli spolu s ostatním materiálem. A prý, že se nám tam nevejde! Ceremoniálu se spolu s námi zúčastnil i místní pan starosta Václav Vostradovský a slíbili jsme si, že každý z nás až teď na Kvildu přijede, bude sledovat, jak se té naší lípě daří.      

Fotogalerii z Podzimní chaloupky brzy zveřejníme.