Chaloupkové Makrely se ohlédly za letní táborovou sezónou

Salesianske_stredisko_mladeze_makrely10

V sobotu 13.10. se na „KáCéčku“ konaly tzv. Makrely – tradiční podzimní akce pro všechny chaloupkové dobrovolníky. Pod taktovkou nové koordinátorky chaloupkové sekce měla tato akce malinko netradiční ráz. Dopoledne bylo nabídnuté všem, kteří se chtějí vyjádřit ke koncepci sekce. Odpoledne pak všem, kteří spolu chtějí sdílet vzpomínky a radost z uplynulé sezóny. Krátké prezentace, jenž si jednotlivé chaloupkové týmy pro ostatní připravily, byly vtipné a vypovídaly i o různorodé úrovni IT gramotnosti našich soutěživých chaloupkových dobrovolníků. Sestřihy videí, plejáda fotek, komiksové bubliny,chyběly snad jen staré dobré kramářské písně.

Mši svatou na střeše budovy, kterou vedl otec Tomáš Rádl, jsme pak společně poděkovali Bohu za to, že i v letošní uplynulé sezóně chaloupek jsme nemuseli řešit žádný opravdu závažný úraz, že můžeme dělat nejenom dětem, ale i sobě radost činností, která nám dává smysl, a která nás všechny vychovává k tomu být lepšími. A rovněž jsme poprosili za sezónu příští. Aby nám Bůh dopřál moudrost a rozvahu při tvorbě chaloupkových týmů, jednotlivých programů pro děti, při řešení problémů a nečekaných komplikací. A také za vodu, jejíž nedostatek nás letos na tábořištích docela potrápil.

A pak následoval raut plný dobrot jako poděkování od Střediska dobrovolníkům, večer plný rozhovorů a plánů na další chaloupkový rok, karaoke, kino, povídání s přáteli a bylo to moc hezké a inspirativní a moc Vám všem za Vaši práci pro Chaloupky děkuji!    

                                                                  Petra Šustková, koordinátorka chaloupek