A je to tady! Zase lyžák!

Salesianske_stredisko_mladeze_krouzkovy lyzak05

Tento rok jsem jela po druhé. Když řeknu, že jsem si to tam užila, tak to ani zdaleka nevystihne mé pocity. První den jsme lyžovali na Kvildě. Po uklizení lyží, sundání polomokrého oblečení a pauze byla večeře a pak…PYTLOVÁNÍ… to se mi letos asi líbilo nejvíc (pokud vynechám spánek a nápad, že by příští rok mohlo být sladké jídlo). Ten večer jsem usínala s radostí z nových kamarádů i ze shledání starších známých a s natěšením na další den, kdy už budeme lyžovat na Zadově.

Druhý den byl poněkud hektický a tak si ještě víc vážím toho, že vedoucí i přesto byli moc milí a nenechali si dobrou náladu ničím zkazit.  Po lyžování jsme se dělili na dvě party – jedna jela dřív a druhá později. Já byla v té druhé a tak jsem musela s ostatními čekat u svahu, ale vůbec mi to nevadilo, asi i naopak jsem za to byla ráda. Bylo tam totiž moc pohodových lidí, se kterými to uteklo jako voda. Zbytek odpoledne nám zpříjemňovaly hudební projevy dvou nadaných duší – hráček na kytaru a ukulele. Večer jsme hráli hru nebo stolní tenis, mohli jsme si vybrat.

Třetí den jsme taky jezdili na Zadově a už to nebylo hektické ani trošku. Ten den jsem si lyžování užila nejvíc, ale bohužel to byl předposlední den. Večer jsme měli kino a po dohadech, zda-li se kino bude promítat venku nebo vevnitř ☺ (samozřejmě zvítězilo vevnitř), jsem se posadila a sledovala film, ze kterého se mi chtělo trochu brečet, ale i přes to musím říct, že byl krásný. To už ale bylo naposledy, co společně trávíme večer.

Než jsme se nadáli, byl tady poslední den. Den, kdy jsme se měli rozloučit. Nevím jak vy, ale já nemám ráda loučení. Lyžovali jsme stejně jako první den na Kvildě a bylo to moc fajn. Na pokoji jsme si zabalili, po obědě uklidili a bylo vyhlášení slalomu. Potom se jelo domů. Jsem ráda doma, ale jsem si jistá, že příští rok v datum lyžáku doma nebudu.

Autor: Nikola Marhounová (účastnice)