27. Salesiánský ples bude večerem kouzla úsměvu

Salesiansky_ples_2017_062 (2)

Srdečně vás zveme na 27. Salesiánský ples pořádaný Salesiánským střediskem mládeže a Místní komunitou Salesiánů Dona Boska v Českých Budějovicích. Tento salesiánský ples je současně nejstarším salesiánským plesem v České republice. Jeho 27. ročník se uskuteční v sobotu 10. 2. od 19:30 v kulturním domě Vltava. Záštitu nad akcí převzal doc. Tomáš Machula, Ph.D., Th.D, rektor Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

Organizátoři 27. ročníku si dali za cíl přenést atmosféru střediska i do letošního plesu. Proto ústředním tématem je „Kouzlo úsměvu“. „Při práci s dětmi a mládeží se snažíme, aby se u nás a s námi účastníci našich programů cítili dobře. Za známku toho považujeme úsměv na tvářích nejen našich svěřenců, ale i našich kolegů a dobrovolníků a praktikantů, kteří se na práci salesiánů podílejí. V ten slavnostní večer bychom chtěli tento salesiánský znak předat i návštěvníkům plesu“ vysvětluje volbu tématu ředitel střediska Ondřej Trojek.

Salesiánský ples v Českých Budějovicích je místem pro setkávání různých kultur, náboženství a sociálního postavení. Je také místem setkání dárců a dobrodinců, bez jejichž štědrosti a velkorysosti by činnost a poslání salesiánů v Českých Budějovicích jen stěží mohla existovat. Pro zpříjemnění společně stráveného večera organizátoři připravili bohatý program. Ples zahájí předtančení tanečního klubu Styl-Dance Teplice. Během večera vystoupí juniorský taneční pár ve složení Jan Benedikt a Štěpánka Drobná, kteří se účastní letošní Olympiády dětí a mládeže. V průběhu večera se budou kouzlit nejen úsměvy, ale i různé drobné předměty a to v podání kouzelníka Martina Hrušky. Jako vždy vystoupí také hudební skupina Globus. Chybět nebude ani tombola tvořená z darů individuálních dárců a sponzorů plesu. Večerem bude provázet Jiří Ježek, moderátor rádia Hitrádio Faktor.

Vstupenky na ples je možné zakoupit od 7. 1. na recepci Salesiánského střediska mládeže, budova „Čtyrák“ (Emy Destinové 1, MHD Vysokoškolské koleje).


Máme pro Vás ale ještě jednu výzvu:

„Svět je jako zrcadlo: Zamrač se na něho a zamračí se na tebe. Zasměj se a zasměje se také.“ – Herbert Samuel

A proto přátelé všeho věku, nenechte úsměv svůj nebo Vašich blízkých v zapomenutí času. Vyfoťte úsměv nebo to, co jej vykouzlí, a pošlete fotografii společně s vaším jménem a příjmením na e-mailovou adresu: usmev.ples(at)seznam.cz do 8.2.2018. Všechny vaše fotografie a úsměvy budou vystaveny na 27. Salesiánském plese, abychom nastavili světu ohromné zrcadlo úsměvů a s napětím očekávali, že i na nás se někdo usměje. Fotografie, které pořadatelé obdrží e-mailem do 8. 2. 2018, budou zařazeny do slosování o hodnotné ceny. Tři vylosovaní obdrží na plese cenu, jež úsměv jistě nepokazí.

Poskytnutím vaší emailové adresy souhlasíte s použitím kontaktu pro další spolupráci (např. zasláním informačního sdělení s nabízenými programy) Salesiánského střediska mládeže ČB.

icopdf-newPlakát je ke stažení v pdf.

ples_jpeg